نذرِ فرهنگی، احسانِ ماندگار

مَنْ جَاءَ بِالْحَسَنَهِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا ۖ

سوره مبارکه انعام، آیه شریفه ۱۶۰

خانه نوآوری دکتر محمدرضا حافظی

(خیریه-عام‌المنفعه)

مرکز رشد خیریه نخبگان برای نقش‌آفرینی در فضای تعلیم و تربیت و اتاق فکر عام‌المنفعه حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگ

هدف‌گذاری کمّی سالانه خانه نوآوری دکتر محمدرضا حافظی(درصورت استقرار در ساختمان فلسطین)

مهم‌ترین کار خیری که من می‌توانم برای جامعه انجام دهم چیست؟

سالانه صـــدها مـــدرسه و مرکز فرهـــنگی با برنامه‌ریزی دولت و پشتیبانی کم‌نظیر عموم مردم و نیکــوکــاران ساخته می‌شود. اما، اگر چـــالش‌های متعدد نظام آموزشی حل نشود، بازدهی مراکز فرهنگـــی و آموزشـــی هم‌چنان پاییـــن خواهد بود.

«خانه نـــوآوری دکتر حـــافظی»،
مرکزی است غیــردولتی و عـــام‌المنفعه برای تربیت نیروی انسانی نخـــبه و نـــقش‌آفـــرین در عرصه آمــوزش،‌ تربـــیت و فـــرهنگ و حل چـــالش‌های این عرصه با کمک نخـــبگان.

این مرکز به یاد مرحوم دکتر محمدرضا حافظی(۱۳۹۸-۱۳۰۸) رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و با هدف تقویت اقدامات ارزش‌مند خیرین مدرسه‌ساز راه‌اندازی خواهد شد.

نیازمندی خانه نوآوری دکتر حافظی

برای تهیه ساختمان خانه نوآوری دکتر حافظی که محل استقرار ده‌ها تیم نخبه فرهنگی و آموزشی و اجرای فعالیت‌های اثرگذار آموزشی خواهد بود، نیازمند کمک ‌های فوری شما هستیم.

مشارکت در راه‌اندازی خانه نوآوری تعلیم و تربیت

خانه نوآوری تعلیم و تربیت مجموعه‌ای غیردولتی و عام‌المنفعه است. راه‌اندازی این مجموعه راهبردی که به یاری خدا برای فضای فرهنگ و آموزش و پرورش دارای برکات خواهد بود نیازمند تجمیع اراده‌های نیکوکارانه همه افراد دغدغه‌مند است. در حال حاضر تامین ساختمان و تجهیزات خانه نوآوری دارای اولویت است.

مشارکت در خرید ساختمان خیابان فلسطین

* تامین هزینه خرید ساختمانی واقع در خیابان فلسطین تهران به زیربنای ۱۷۰۰ مترمربع و مبلغ ۱۳ میلیارد تومان از طریق دریافت کمک‌های مردمی و خیرین یا قرض توسط خیرین.
* تامین هزینه‌های تجهیز و اداره از طریق دریافت کمک‌های مردمی و خیرین.

برای گفتگودرباره خانه نوآوری و کمکی که ممکن است بتوانید به خانه نوآوری انجام دهید، راحت باشید و از طریق شماره‌های ۰۲۱۴۷۳۴۱۱۱۳ و ۰۹۰۲۹۲۹۳۳۳۹ با ما تماس بگیرید.

هم‌چنین اگر فرم زیر را تکمیل کنید با شما تماس خواهیم گرفت.

  حمایت مالی

  شما می‌توانید حمایت خود را با مبلغ دل‌خواه از طریق لینک زیر به خانه نوآوری اهدا کنید:

  هم‌چنین می‌توانید مبلغ اهدایی موردنظرتان را به شماره کارت زیر کارت به کارت نمایید:

  ۶۳۶۲۱۴۱۰۴۲۲۷۱۴۲۰ – (بانک‌آینده – به‌نام محمّد آزین)

  توضیحات بیشتر

  چرا؟

  به نظر می‌رسد، کندی تحول در نظام آموزش‌وپرورش، به طور جدی، معلول دو مقوله زیر است:

  1. اتکا بر زیرساخت‌های فیزیکی و سازمانی و توجه به توسعه کمی این زیرساخت‌ها
  2. عدم مشارکت مردم و نخبگان در طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی، پرورشی و فرهنگی

  آن‌چه برای تحول واقعی آموزش و پرورش به آن نیاز داریم، زمینه‌سازی برای پرورش و نقش‌آفرینی نخبگان توان‌مند به‌منظور حل مسائل نظام آموزشی از طریق وزن دادن به تولید ایده‌ها، فکرافزارها و نرم‌افزارها است.

  بر این اساس خانه نوآوری اهداف کلی زیر را دنبال می‌کند:

  1. ایجاد فضایی برای حضور، شبکه‌سازی و رشد افراد دغدغه‌مند در حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگ
  2. ایجاد زمینه عملی برای تمرین نقش‌آفرینی در فضای حرفه‌ای نظام تعلیم و تربیت و فرهنگ به‌منظور تربیت نخبگان موثر در این عرصه
  3. حل مسائل نظام تعلیم و تربیت و فرهنگ با رویکرد نوآورانه برای پیش‌برد تحول بومی در نظام تعلیم و تربیت و فرهنگ
  4. ترویج و توسعه فضای کارآفرینی در حوزه تعلیم و تربیت به‌منظور رشد حرفه‌ای جامعه مخاطب

  چگونه؟

  خانه نوآوری تعلیم و تربیت، نهادی است غیردولتی و عام‌المنفعه که تربیت نیروی انسانی نخبه و حل مسائل نظام آموزش‌ و پرورش و فرنگ را در قالب رویکرد نوآوری مسئله‌محور دنبال می‌کند.

  خانه نوآوری با پشتیبانی از تیم‌های نوپا، پروژه‌ها و موسسه‌ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد، و با در نظر داشتن شبکه مسائل مرتبط با نظام تعلیم و تربیت و فرهنگ، بستری را برای شناسایی، توان‌مندسازی، شبکه‌سازی، تیم‌سازی و تجمیع ظرفیت‌های مردمی و حاکمیتی برای توسعه نوآوری مسئله‌محور فراهم می‌کند.

  حل مسئله در خانه نوآوری محدود به قالب‌های مشخص نیست؛ امکان استفاده از قالب‌های مختلف از جمله الگوی عمل تعلیم و تربیت، الگوی نظام‌های تعلیم و تربیت، پژوهش، سیاست‌گذاری، مطالعه راهبردی، پلتفرم مجازی، استارتاپ، اثر هنری، اقدام اجتماعی، رویداد، برنامه تلویزیونی، کسب‌وکار تعلیم و تربیت، اردو، کارگاه و دوره، فناوری آموزشی، اقدام ترویجی و غیره برای حل مسئله وجود دارد.

  فراهم کردن فضاهای رشد و شبکه‌سازی سازوکار دیگر خانه نوآوری برای دست‌یابی به اهداف تعریف شده است که از طریق برگزاری کارگاه و رویدادها و بهره‌گییر از فضاهای شبکه‌ساز دنبال می‌شود.

  چه چیز؟

  خدمات خانه نوآوری تعلیم و تربیت به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود:

  ۱٫ خدمات داخلی قابل ارائه به تیم‌ها و مجموعه‌های عضو خانه نوآوری

  1. اتاق یا میز کار اختصاصی برای هر تیم
  2. فضاهای عمومی(اتاق جلسات، کافه، کتاب‌خانه، …)
  3. شبکه مشاوران تخصصی و راهبران حرفه‌ای
  4. شبکه ارتباطی میان تیم‌ها
  5. شبکه ارتباطی خارجی
  6. رایزنی برای دریافت سفارش پروژه یا جذب سرمایه
  7. ارائه خدمات تخصصی(نظری، فنی، تولید محتوایی، …)

  ۲٫ خدمات عمومی قابل ارائه به عموم مردم و علاقه‌مندان به حوزه آموزش

  1. برگزاری رویدادها، کارگاه‌ها، پنل‌ها و دورهمی‌های تخصصی در فضای تعلیم و تربیت و فناوری‌های آموزشی
  2. استفاده از فضای کافه و کتاب‌خانه به‌صورت عمومی و برای قرارها و گعده‌های تعلیم و تربیت و فرهنگی
  3. برگزاری دوره‌های کارآموزی حرفه‌ای
  4. فراهم کردن امکان ارتباط با صاحب‌نظران تعلیم و تربیت

  دعوت عمومی برای مشارکت

  با توجه به اینکه ساختار خانه نوآوری غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است، بهره‌گیری از مشارکت عمومی برای تأمین و تجهیز ساختمان و بودجه جاری لازمه دست‌یابی به اهداف خانه نوآوری در درازمدت است.

  لازم به ذکر است خانه نوآوری مورد حمایت معنوی مجمع خیرین کشور، شورای عالی آموزش و پرورش، ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه خیریه فرهنگی آموزشی یاران علم است.

  اجزاء‌ و فضاهای خانه نوآوری تعلیم و تربیت

  خانه نوآوری تعلیم و تربیت فضایی پویا و متشکل از تیم‌های نوپا، موسسه‌ها و مجموعه‌های غیردولتی، دوره‌های کارآموزی، رویدادها، کارگاه‌ها و نشست‌های ترویجی و تخصصی، مشاوران حرفه‌ای، خدمات تخصصی و شبکه ارتباطات است که مبتنی بر رویکرد نوآوری مسئله‌محور  زمینه رشد و نقش‌آفرینی برای نخبگان را فراهم می‌آورد.

  معماری خانه نوآوری در عین به‌روز بودن رنگ‌وبوی فرهنگ و معماری ایرانی-اسلامی داردو شامل فضاهای زیر است؛ فضاهای کار اشتراکی، اتاق‌های پروژه و مجموعه‌ها، فضاهای رویدادها، اتاق جلسات، کتاب‌خانه و کافه و ستاد موسسه برهان. فضای کار اشتراکی برخلاف سازمان‌های مدرن، امکان شکل‌گیری تیم‌های کوچک، چابک، دغدغه‌مند، کم‌هزینه، پرانگیزه، خودکار، انعطاف‌پذیر و متمرکز بر حل‌مسئله مشخص را فراهم می‌آورد.

  برنامه توسعه خانه نوآوری تعلیم و تربیت

  در ادامه فعالیت‌های موسسه برهان و خانه نوآوری تعلیم و تربیت، برنامه‌هایی چون تولید یک برنامه تلویزیونی شاخص، امیدبخش و موثر برای ایجاد تحول اجتماعی در نظام تعلیم و تربیت، ایجاد دانشگاه و رشته‌های تخصصی در حوزه‌های مورد نیاز نظام تعلیم و تربیت، کمک به رشد پژوهش‌های نظری و توسعه فناوری‌های جدید برای پاسخ‌گویی به مسائل نظام تعلیم و تربیت و موارد دیگر از جمله گزینه‌های پیشنهادی مطرح هستند که اجرای آن‌ها از محل منابع تامین شده و حمایت‌های بعدی خیرین دنبال خواهند شد.

  این پیام را به دست اهلش برسانید!
  خدا به شما خیر دهد.


  چنان‌چه مایل هستید اطلاعات بیشتری درباره خانه نوآوری داشته باشید یا پیشنهادی برای کمک به خانه نوآوری دارید، با شماره‌های ۰۲۱۴۷۳۴۱۱۱۳ یا ۰۹۰۲۹۲۹۳۳۳۹ تماس بگیرید، یا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

   بدون دیدگاه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *